Nostalgická Praha v Jindřišské věži

Kaštanář Štěrba, pekař František Černý, plnič lahví v pivovaru pan Karel, obchodnice s porcelánovým zbožím paní Košeráková, tenisté z Letné. Tito všichni a ještě mnozí další žili a vytvářeli Prahu v době, kdy jsme my ještě nebyli na světě. Můžete se těmto Pražanům podívat do tváří, a nejen jim, na unikátní výstavě dobových fotografií pod názvem Nostalgická Praha v Jindřišské věži. Výstava vznikla za podpory Jindřišské věže a Městské části Praha 1, ve spolupráci s fotobankou www.historicke-foto.cz  a www.milujuprahu.cz.
V 10., nejvyšším patře je expozice rozdělena do tří témat podle výhledu z věže – uvidíte Staré Město u překrásné věžní vyhlídky na panorama Pražského hradu. Pražské periferie najdete u okna, ze kterého je vidět Karlín, Holešovice či Libeň a pražskou dopravu z přelomu 19. a 20. století si prohlédnete v pozadí s reálným pohledem na Fantovu budovu pražského Hlavního nádraží. V patře šestém jsou umístěny snímky pražských věží. Můžete tak porovnat, jak se za více než 100 let proměnily.  Na schodištích věže vystavujeme velkoformátové fotografie vytištěné unikátní metodou na balonovou látku. Ve čtvrtém patře věže visí unikátní snímky pražských čtvrtí, pohledy na obyčejný život v pražských ulicích. Třetí patro nabízí pohled do tváří živnostníků tehdejší doby. Uvidíte například nechvalně známou hospodu Jedová chýše, ve které se scházeli pobudové a lumpové města a ve které polévku servírovali rovnou do žlábků vydlabaných ve stole.
Zkrátka vstoupíte-li od 20. února do pražské Jindřišské věže,  ocitnete se v Praze, v době, kdy v ní žili naši předci, kteří nám naše milované město předali, abychom o něj mohli pečovat a dále ho rozvíjet.
Výstava Nostalgická Praha je prodejní. Každou z vystavených fotografií si můžete koupit za zvýhodněnou cenu. Po celou dobu trvání výstavy bude jednotná cena všech foto obrazů 3990,- Kč. Fotografie si můžete zamluvit na recepci věže.
Všechny snímky pocházejí z jedné z největších soukromých sbírek místopisných fotografií, fotobanky Historicke-foto.cz pana Martina Nechaly.

 

Loading...
Loading...