Přízemí

recepce, kavárna - caffe


Při vstupu do věže Vás přivítá náš milý personál. Zde na recepci se pokusíme Vám zodpovědět všechny dotazy o Jindřišské věži, můžete si zakoupit vstupenku na prohlídku všech prostor JV  - vyhlídky, zvonkohry, muzea Pražských věží, výstavních prostor anebo na některé z našich představení. Do prostorů JV se můžete dopravit výtahem či po schodech pěšky.

Je zde také vchod do dolního patra Whiskerie - kavárny.

Zobrazit panorama

1. patro

whiskeria, kavárna


V přízemí a prvím patře se nachází Whiskeria, kde na Vás čeká nejucelenější kolekce skotské single malt whisky, široký výběr doutníků, koňaků, rumů a vína. V případě, že si přes den chcete na chvíli odpočinout od víru velkoměsta, vyřídit poštu, přečíst denní tisk, vypít odpolední kávu nebo čaj, dát si pozdní skotskou snídani, oběd či večeři, je naše stylové prostředí naprosto ideální volbou. Náš podnik je rovněž vhodným místem pro pořádání soukromých večírků a degustací.. Těšíme se na Vaši návštěvu..

Otevírací doba: Po- Ne, 10:00 - 24:00
Klimatizace - kuřácká/nekuřácká část
Wifi - free
Rezervace: (+420) 734 417 207
Web: www.whiskeria.cz
Email: info@e-whisky.cz

Zobrazit panorama

2. patro

Ve druhém patře se nachází Whisky koutek, kde si můžete zakoupit láhev skvělé whisky. Naleznete zde výběr z několika desítek různých druhů. Pokud si nebudete vědět rady, odborně vyškolený personál Vám rád poradí a pomůže Vám vybrat tu správnou láhev.

Otevírací doba whisky koutku je po - pá 10:00 - 18:00 h

Zobrazit panorama

3. patro

V tomto patře se během roku vystřídá několik uměleckých výstav. Snažíme se výstavy obměňovat,tak aby se naši návštěvníci mohli vracet a čekalo je u nás pokaždé něco nového. Ať už se jedná o malby, kresby, papírové modely či fotogtafie. Každý rok zde také v období adventu až do 2. 2. vystavujeme ručně vyřezávané Třešťské betlémy.

Zobrazit panorama

4. patro

galerie


V muzeu se návštěvníci mohou doslova projít po mapě Prahy a vyhledat si na ní zajímavé pražské věže. Po zvolení věže na modelovém panelu je možné prohlédnout si nejen klasické snímky ze současnosti i historie, ale také záběry z ptačí perspektivy. Běžné informace o technických detailech a minulosti věží jsou doplněny také o zajímavé pověsti a historické zkazky. To
však ještě není vše. Expozici doplňují veduty starých map, které si mohou návštěvníci prostudovat, a realistické papírové modely od architekta Ing. Richarda Vyškovského, který po mnoho let spolupracuje s časopisem ABC.

Zobrazit panorama

5. patro

wc


Řídíme se heslem " Náš zákazník - náš pán" a proto Vám nabízíme využití luxusnich a čistých toalet.

Zobrazit panorama

6. patro

Patro nese název "Pocta Jindřišské věži". Jedná se o expozici s kompletním interaktivním výkladem o Jindřišské věži - o historii, přestavbě a o kulturním dění.

Zobrazit panorama

7. patro

restaurace


Po vstupu do interiéru restaurantu Zvonice budete ohromeni úsilím, které bylo věnováno zachování historického dědictví věže. Původní zdivo, gotická okna, nevšední kování a odkryté trámoví původní zvonové stolice. Jednotlivé stoly se nacházejí mezi členitým trámovím a nad hlavami je zavěšen původní zrestaurovaný zvon Sv. Maria z roku 1518. Zařízení restaurace je citlivě přizpůsobeno atmosféře prostoru s duchem 15. století a členitý prostor nabízí romantické posezení.

Historický prostor sám o sobě vybízí k prezentaci staročeských a zvěřinových pokrmů, které zde můžete v nevšední kvalitě ochutnat a u sklenky vína si uvědomit, jak krásné věci patří k sobě, i když je dělí staletí.

Zobrazit panorama

8. patro

restaurace


Vstoupíte-li do horního patra restaurantu Zvonice, zatají se Vám dech až budete  uvedeni mezi stěny z hrubě tesaného kamene, obrovská gotická okna procházející oběma patry s krásnou vyhlídkou a kompletní původní trámoví. Originální bar z tepané mědi navazuje na čisté linie velkých gotických oken a v pozadí je zvýšné patro dobudované nad trámovím původní zvonové stolice, vhodné pro nerušené posezení menších společností. Virtuozita mistra kuchaře, krásná vyhlídka na majestátně vystupující věže pověstné stověžaté Prahy a genius loci tohoto místa jistě uchvátí Vás, Vaše blízké či obchodní partnery.

Zobrazit panorama

9. patro

restaurace

Zobrazit panorama

10. patro

V podkroví historického krovu pořádáme různé akce: svatby, rauty, tiskové konference aj. , dále koncerty, divadelní představení, autorská čtení.  Aktuální program naleznete vždy na našich stránkách v sekci program. Prostory mají kouzelnou atmosféru a výbornou akustiku. Můžete si také nechat zahrát zvonkohra umístěnou v přímo v krovu věže. Též zde naleznete tři rohové výklenky, ze kterých se můžete pokochat netradičním výhledem na celou Prahu.

Zobrazit panorama

 
Loading...
Loading...