Markův svět


 

Marek Václav Suchý, dvanáctiletý kluk z Mělníka se účastní výstav papírových modelů od svých devíti let. Tomuto koníčku se věnuje aktivně již 8 let a v jeho neúnavné práci ho podporuje celá rodina, zejména maminka a babička. Sama babička jej k této zálibě přivedla, když mu v jeho čtyřech letech sestavila pomocí kartonu a tavné pistole první model - domeček. Marek od té doby prošel značným vývojem a od  prvních modelů, které se bohužel díky své konstrukci nezachovaly, pokračuje dodnes a v jeho sbírce naleznete více než dvě stovky propracovaných „kousků“. Motorku, mlýn, letadlo, housle, tramvaj, kostel,  kolotoč... Za svou práci získal mnoho ocenění. Nejvíce si váží zápisu v české knize rekordů za 102 papírových modelů, které stihl vyrobit do svých devíti let. Byl nominován do finále Zlatého oříšku  Středočeského kraje 2012.
Marek se rekreačně věnuje sportu, samozřejmě škole a mnoha jiným zálibám, které patří k jeho věku. Do budoucna si přeje rozšířit svou sbírku o modely ze dřeva a snad i jiných materiálů, ovšem karton nadále zůstane jeho hlavní doménou. Na této, v řadě již čtvrté, výstavě jeho modelů se setkáte s těmi nejpovedenejšími z minulých let a také samozřejmě s pár úplně novými. Více o Markovi Suchém a jeho práci naleznete na www.markuvsvet.cz.
A kam chodí Marek na své nápady? Do školy, do přírody, domů a kamkoliv, kde je něco co jej inspiruje. Je rád za každý dobrý nápad a každý další výrobek je pro něj výzvou jak posunout své dovednosti o krok dál.

Loading...
Loading...